Strona główna » Atrakcje

Atrakcje

Sauna i sala fitness

Sauna i sala fitness – oferujemy naszym Gościom dostęp do sauny fińskiej (max 6 osób) oraz salki fitness wyposażonej w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Te pomieszczenia można również wykorzystać do nieformalnych spotkań w gronie znajomych lub współpracowników. Rezerwacja i dodatkowe informacje w recepcji hotelu.

Jazdy konne / konie / zawody konne

Jazda konna to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek na łonie natury. Zobacz jak wygląda świat z końskiego grzbietu i zaplanuj jazdę już teraz. Nasi instruktorzy pomogą Ci w bezpieczny sposób rozpocząć przygodę z jazdą konną lub udoskonalić Twoje umiejętności jeździeckie. Możesz też pospacerować po naszym ośrodku i podziwiać konie pasące się na łąkach lub poczuć końską dawkę adrenaliny podczas zawodów jeździeckich, które organizujemy.

Biesiada plenerowa w Villa Barbara

Proponujemy spędzenie wieczoru przy ognisku na terenie naszego ogrodu. Smak pieczonej kiełbaski prosto z ognia przypomni Wam wrażenia z młodzieńczych biwaków. Mamy tutaj oryginalną kuchnię polową opalaną drewnem – smak grochówki lub żurku z takiej kuchni to prawdziwy rarytas.

Cena ognisko: 60 zł/os.

min. 5 osób

Cena ognisko/kuchnia polowa: 90 zł/os.

min. 10 osób
Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Biesiada cysterska

Uczta cysterska jest okazją do spróbowania wyjątkowych smaków kuchni klasztornej. Przepisy oparte są na starożytnych recepturach i były przekazywane przez pokolenia mnichów. Potrawy są przygotowywane ze świeżych, lokalnie pozyskiwanych składników i podawane w sposób, który odzwierciedla prostotę i piękno życia klasztornego. W menu biesiady cysterskiej znajdują się potrawy mięsne, ryby oraz przystawki i desery. Całości dopełnia smak klasztornego wina i słodowego piwa.

Cena: 179 zł/os.

min. 20 osób
Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Rowery

W okolicach Wielkiej Lipy jest mnóstwo wspaniałych miejsc do wycieczek rowerowych gdzie możesz cieszyć się przyrodą i aktywnie spędzić. Większość z nich to trasy na które można wybrać się z całą rodziną. W naszym hotelu posiadamy rowery do wypożyczenia gościom. O lokalizację tras rowerowych zapytaj w recepcji.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Nordic walking

Nordic Walking to zdrowa aktywność na świeżym powietrzu dla wszystkich grup wiekowych, to również idealny sposób na połączenie się z naturą przy jednoczesnym zachowaniu kondycji, wzmocnieniu mięśni oraz poprawieniu równowagi i koordynacji. Ciesz się spacerami po lasach, łąkach i typowych krajobrazach regionu. Mamy do wypożyczenia profesjonalne kijki do Nordic Walking. O trasy zapytaj w recepcji.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Pole golfowe Gradi Golf Club

W odległości ok 5 km znajduje się 18-to dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej, 6-cio dołkowe małe pole golfowe oraz strefa treningowa.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Miasteczko portowe Uraz

Spływ kajakowy po Odrze to świetny sposób na spędzenie wysokiej jakości czasu z rodziną. Pozwala odkryć piękno przyrody i cieszyć się wspólną aktywnością na świeżym powietrzu. Spokojne wody sprawiają, że jest to bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych. Do miasteczka portowego można dojechać również rowerem – ok. 9 km. Poznajcie główny nurt Odry, starorzecze odrzańskie, meandry odrzańskie oraz Zalew Prężyce. Na miejscu wypożyczyć sprzęt pływający – kajaki oraz łodzie motorowe.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Wzgórze trzebnickie, Winnice

Winnice Wzgórz Trzebnickich są pionierem uprawy winorośli na tych terenach i należą do absolutnej czołówki producentów wina w Polsce. Ciepły,
umiarkowany klimat Dolnego Śląska, a w szczególności na Wzgórzach Trzebnickich, jest bardzo zbliżony do tego panującego w Burgundii, co przekłada się na najdłuższy w Polsce okres wegetacyjny. Wina z tego regionu są jednymi z najczęściej nagradzanych polskich win Winnice Wzgórz Trzebnickich słyną zarówno z wyjątkowej jakości win spokojnych, jak i musujących – oprócz zwiedzania można zakupić wino na miejscu lub oddać się degustacji lokalnych trunków.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy

Święta Jadwiga i Henryk Brodaty zostawili na całym Dolnym Śląsku wiele śladów swojej działalności. Największym, służącym do dzisiejszego dnia jest Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy. Mocą dekretu Kongregacji do Spraw Duchowieństwa otrzymała w 2007 roku status Międzynarodowego Sanktuarium. Bazylika św. Jadwigi – kościół zbudowany pod wezwaniem św. Bartłomieja i Najświętszej Marii Panny jest najstarszym sanktuarium na Śląsku i jedną z ważniejszych nekropolii Piastów Śląskich oraz miejscem uświęconym kultem św. Jadwigi. Dla zorganizowanych grup pielgrzymkowych i turystycznych istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem, z którym można odwiedzić miejsca zazwyczaj niedostępne, czyli romańską kryptę Św. Bartłomieja, lapidarium z fragmentami detali kamiennych romańskich i gotyckich, oraz zakrystię, w której można zobaczyć zabytkowe relikwiarze.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Klasztor Salwatorianów w Bagnie

Salwatorianie, czyli Towarzystwo Boskiego Zbawiciela (Societas Divini Salvatoris – SDS), to zgromadzenie zakonne założone 8 grudnia 1881 roku przez Sługę Bożego ks. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Pałac w Bagnie złożony jest z dwóch budynków. Pierwszy zwany Starym Zamkiem, powstał w 1680 roku, drugi Nowy Pałac wybudowany przez Kisslingów. Dzisiaj mieści się tam klasztor Salwatorianów. Od 1953 w pałacu znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne salwatorianów i ich klasztor. W środku zachowała się barokowa klatka schodowa wykonana z drewna i kamienny, ozdobny kominek z tego samego okresu. Oprócz zwiedzania bardzo polecamy spacer po klasztornych ogrodach – doskonałym miejscu do relaksu i chwili zadumy w alejce filozofów. Do klasztoru można dojechać rowerem, spokojną leśną trasą (ok. 5 km).

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Wrocław

Stolicy Dolnego Śląska nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wrocław nazywany "miastem spotkań" lub "miastem stu mostów" to jedno z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji turystycznych w Polsce. Miasto kusi nie tylko przepiękną architekturą, urokiem Starego Miasta, ale również ogromną ilością imprez kulturalnych (koncerty, festiwale - min. Przegląd Piosenki Aktorskiej) oraz sportowych. Nasz hotel leży ok 30 km od centrum Wrocławia więc jeśli zamierasz odpocząć po zwiedzaniu, koncercie lub meczu w sielskich warunkach Villa Barbara & Ośrodek Jeździecki Arkadia jest do tego miejscem idealnym.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 504 595 549

Nocleg z sauną – chwile przyjemności w Villa Barbara

Hotel z sauną to wspaniały pomysł na wypoczynek. Regularne korzystanie z sauny przyspiesza spalanie kalorii. Ponadto, redukuje stres oraz oczyszcza organizm z toksyn. Dlatego warto poszukać noclegu z sauną, jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd.

W Villi Barbara znajdziesz saunę fińską, w której zmieści się maksymalnie 6 osób. Nie ma nic lepszego niż prywatna sauna! Wrocław znajduje się zaledwie 24 kilometry od Villi Barbara. To idealna odległość na krótką odskocznię od zatłoczonego miasta!

Czy Villa Barbara zapewnia jakieś atrakcje?

Villa Barbara oferuje mnóstwo atrakcji jak salę fitness, ośrodek jeździecki i oczywiście saunę na wyłączność. Wrocław znajduje się blisko naszego hotelu, zaledwie 24 kilometry od miejscowości Wielka Lipa.

Wielka Lipa to przepięknie położona miejscowość, wśród pól i lasów. Tutaj aktywnie spędzisz czas na świeżym powietrzu. Szczególnie polecamy nordic walking oraz wycieczki rowerowe. Sprzęt rowerowy oraz profesjonalne kijki wypożyczysz w Villi Barbara. Z przyjemnością wskażemy Ci najciekawsze trasy do aktywnego wypoczynku.

Niektórzy jednak preferują spokojny relaks i szukają hotelu z sauną. Dolny Śląsk jest pełen perełek, a jedną z nich jest właśnie Villa Barbara, gdzie zregenerujesz swoje ciało w fińskiej saunie.

Jakie mamy atrakcje blisko Wrocławia?

Poszukujesz atrakcji blisko Wrocławia? Jedną z nich jest nasz wspaniały Ośrodek Jeździecki “Arkadia”, gdzie pod okiem ekspertów opanujesz jazdę konną. Dodatkowo, Villa Barbara znajduje się w pobliżu wielu atrakcji! Wzgórza trzebnickie są niezwykle popularne wśród koneserów wina. Wina z tego regionu były wielokrotnie nagradzane. Równie dużą popularnością cieszy się Trzebnica. Atrakcje, jakie oferuje miasto, to między innymi Rynek Trzebnicki, Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej czy Pocysterski Klasztor.

Atrakcji blisko Wrocławia jest wiele. Jeśli jednak zależy Ci na wypoczynku blisko natury, odwiedź Villę Barbarę w miejscowości Wielka Lipa.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 - Villa Barbara
Projekt i wykonanie The First
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram